טיפול בצוואות עו"ד

צוואות – מורה נבוכים

כל אדם חייב לדאוג כי עזבונו יחולק לפני לכתו מן העולם. יש לערוך צוואות, באמצעות עורך דין המומחה בדיני ירושות. צוואה, אשר אינה ערוכה כדין, תיפסל. ישנן דרכים לעריכת צוואה, כאשר מדובר על:

  • צוואה בכתב יד –  שהיא הפשוטה ומאפשרת לכל אדם ומצווה להותיר מסמך מחייב אשר יכלול הוראות מה ייעשה ברכושו לאחר מותו. על מנת שצוואה זו תהיה תקפה, המרכיב הבסיסי בה הוא כתב ידו של המצווה. 
  • צוואה בעדים – יכולה להיות מודפסת או בכתב יד ואין כל סממן של המצווה מלבד חתימתו. יש צורך בקיומם של 2 עדים, על מנת שהצוואה תהיה תקפה. על הצוואה לכלול תאריך ועל המצווה לחתום על כל עמודיה ולא רק בעמוד האחרון של הצוואה.
  • צוואה בפני רשות – זוהי צוואה אשר נערכת בפני שופט או נוטריון. שופט או נוטריון, מעלים את רצון המצווה על הכתב וחותמים.
  • צוואה בעל פה  – או צוואת "שכיב מרע",  צוואה זו נעשית, כאשר המצווה נמצא על  ערש דווי ולא הספיק לערוך את צוואתו  בדרך אחרת. שהנושא הנדרש יטופל באופן  מקצועי באמצעות עורך דין המתמחה בדיני ירושה.
  • בכל הנוגע לטיפול בצוואות עו"ד המתמחה בנושא יעמוד לשירותכם, על מנת שהנושא הנדרש יטופל באופן  מקצועי באמצעות עורך דין המתמחה בדיני ירושה.


טיפול בצוואות עו"ד – מימוש צוואה

את הצוואה האחרונה שערך המצווה, יש להפקיד ברשם הירושות. כאשר המצווה הולך לעולמו הליך זה של מימוש הצוואה, נקרא צו קיום צוואה. על מנת להפעיל את הצוואה, על היורשים החוקיים להגיש בקשה מקוונת בכתב באמצעות עורך דין העוסק בתחום הצוואות, יחד עם הצוואה ותוך כשלושה חודשים, ניתן יהיה לממש את הצוואה.. ניתן להגיש התנגדות לצוואה בתוך המועדים הקבועים בחוב. אם אין התנגדות מגורם כלשהו, ניתן יהיה לממש את הצוואה ללא עיכוב. 

תפקידו של עורך דין צוואות וירושות

תפקידיו העיקריים של עורך דין המטפל בתחום הצוואה או הירושה, הם:  עריכת צוואות, טיפול בסכסוכי ירושה. לעיתים הטיפול בצוואות עו"ד מצריך גם ניהול עיזבון לפי בקשת המצווה וכן, מימוש הצוואה. התנגדות לצוואה בשל השפעה בלתי הוגנת של אחד מהיורשים, בקשה לפרשנות צוואה בבית המשפט לענייני משפחה עקב צוואה שאינה ברורה ועוד. זו הסיבה, כי עו"ד המטפל בצוואת, יישא תוצאות ויביא את סוגיית הצוואה לידי גמר והשלמת תהליך מימוש הצוואה.

עשה ואל תעשה

דברו איתנו

מאד נרצה לשמוע ממכם, רק מלאו את הטופס מתחת ואנו נחזור אליכם בהקדם!