חוזה מכר

חוזה מכר – דע את זכויותיך וחובותיך בהסכם מחייב

אחד מהחוזים החשובים ביותר והנפוצים שאדם עורך בחייו הוא חוזה מכר או חוזה רכישה של נכס למגורים או כל מבנה אחר. בעריכת הסכם מכר/רכישה חשוב מאד להיות בקיא בדינים וחוקים החלים על החוזה ולהיות ער לסעדים הקיימים שאפשר לנקוט כלפי צד שמפר את החוזה, , אם לדוגמא הרוכש לא עמד בהתחייבותיו כלפי המוכר ולא שילם את מלוא סכום התמורה או שהבנק שממנו התכוון ללוות הקונה את הסכום לרכישת הנכס, דחה את ההלוואה על הסף ברגע האחרון, או שהמוכר לא פינה את הנכס במועד הפינוי שנקבע בחוזה וכיו"ב. במקרים אלו, ועוד רבים נוספים, חשוב להיות מיוצג ע"י עורך דין הבקיא בדיני החוזים בכלל ומומחה בתחום עסקאות מכר דירות בפרט.

עילה לביטול חוזה מכר  ולפיצוי עקב הטעייה

אחת העילות הידועות לביטול חוזה מכר היא הטעייה. עילת ביטול חוזה חוזה יכולה להיות בשלב של הליכי משא ומתן בין הצדדים, עקב טעות והטעיה. הצדדים להסכם המכר חייבים לגלות אחד לשני את כל העובדות שקשורות לאותה העסקה, אחרת תהיה לצד השני עילה לביטול ההסכם, לרבות לפי  חוק החוזים או חוק החוזים (תרופות).

עריכת חוזה מכר או תביעה בגין חוזה מכר באמצעות ייצוג ע"י  עו"ד העוסק בתחום הנדל"ן/ מקרקעין

במידה וערכתם חוזה או אתם מעוניינים לערוך חוזה מכר, יש לפנות לעו"ד המתמחה בתחום מקרקעין, הבקיא בעריכת חוזה, או במידה והייתם מעורבים בחוזה שהושמטו בו פרטים חשובים שהיה עליכם לדעת, יש לבדוק האם קיימת לכם הזכות לתבוע את הצד השני, או לדרוש כל סעד אחר בבית המשפט. בכל מקרה, עליכם להתייעץ עם עו"ד, שיוכל להתעמק בתיק ולומר לכם מה הסיכויים שלכם בתביעה. גם בחוזה של מכירת או רכישת דירה, עורך הדין, יבצע את הבדיקות הדרושות בנוגע הנכס לעומק, ויוכל להגן עליכם בחוזה המכר, או כנגד פרטים ואו ליקויים או חריגות בנייה בנכס אשר יניע אתכם מביצוע העסקה.

עשה ואל תעשה

דברו איתנו

מאד נרצה לשמוע ממכם, רק מלאו את הטופס מתחת ואנו נחזור אליכם בהקדם!