הסכם ממון

ישנם זוגות מאוהבים אשר חיים ומסתדרים יחד. הטעות שלהם עלולה להיות שלא הסדירו את חייהם המשותפים באמצעות הסכם חשוב הנקרא הסכם ממון. על מנת למנוע גירושין שיעלו לזוג ביוקר, יש לחתום על הסכם מסוג זה, אשר מסדיר באופן מפורש וברור את חלוקת הרכוש לפני הסדרת חייהם המשותפים של הזוג. אין לחשוש כי חתימה על הסכם הממון, תפגע באמון האישי בין בני הזוג, היות ולשניהם יש זכויות שעליהם לשמור. לדוגמא, אם אחד מבני הזוג זכה בירושה, היא שייכת רק ליורש/ת. נכסים כגון דירות או בתים שנרכשו לפני תחילת החיים המשותפים, ע"י אחד מבני הזוג יישארו בהסכם ממון בבעלות הרוכש/ת במקרה של פרידה ולבן הזוג השני לא תהיה זכות בנכסים.

הסכם ממון –  מצד עורך דין לענייני משפחה

יש לציין, כי הסכם ממון, דורש רגישות ותבונה, מצד עו"ד דיני משפחה. כאשר עורך הדין עורך את ההסכם,  הוא יוביל את בני הזוג לחתימה על הסכם זה עם מקסימום הגנה וללא פגיעה רגשית באף אחד מבני הזוג. למעשה מדובר על וודאות לטווח הארוך, כך שבני הזוג, יוכלו לצעוד יחד בביטחון מלא, מבלי שתהיינה מלחמות אם חלילה ייפרדו. יש לציין, כי במקרה ורכשו בני הזוג במסגרת חייהם המשותפים נכס יחדיו, אזי נכס זה יחולק שווה בשווה במקרה של פרידה או גירושין.

אילו סוגים של הסכמי ממון קיימים?

ישנם כמה סוגים של הסכמי ממון כגון: הסכם ממון שנערך לפני נישואין, הסכם בין בני זוג ידועים בציבור, וכן, הסכם ממון בין זוגות חד מיניים. יש לציין כי האישור של הסכם הממון יעשה בערכאה המוסמכת, אשר מהווה תנאי מהותי ובלעדי על פי חוק ולא יהיה לו תוקף משפטי מחייב אם לא ייחתם בערכאה המתאימה.

הבטחת הזכויות בעתיד של בני הזוג באמצעות חתימה על הסכם ממון

יש לדעת, כי הסכם ממון, מבטיח לבני הזוג את הזכויות העתידיות ברכושם. למעשה בהסכם זה, יפורט לבקשת בני הזוג, איזה רכוש שייך לכל אחד מהם ומה הם רכשו במשותף, כך שהם מבטיחים לעצמם את השלמות של רכושם הבלעדי. יש לציין, כי "בפרק ב'" שמנהלים בני זוג גרושים, הסכם הממון שייערך בין בני הזוג ימנע סכסוכי ירושה, כאשר לכל אחד מבני הזוג, כבר קיימת צוואה, נושא אשר מומלץ מאוד בקרב עו"ד לענייני משפחה. כאשר בני הזוג חשים וודאות לגבי רכושם הפרטי ורכושם המשותף, הם נמנעים ממלחמות על חלוקת רכוש, כאשר ההסכם נערך ונחתם לשביעות רצונם.

עשה ואל תעשה

דברו איתנו

מאד נרצה לשמוע ממכם, רק מלאו את הטופס מתחת ואנו נחזור אליכם בהקדם!