גירושין


גירושין – איך עוברים אותם בשלום?

כאשר זוגות מחליטים לפרק את התא המשפחתי, אין זה נעים כלל לכל מי שנוגע בדבר. הליכי גירושין מורכבים כי הם כוללים סוגיות שונות כגון: משמורת על הילדים הקטינים, חלוקת רכוש, קביעת תשלום המזונות, הסדרי ראייה ועוד. יש להתייעץ עם עורך דין לענייני משפחה אשר מתמחה בנושא הגירושין. מיותר להתחיל במלחמות קשות של בני הזוג, אשר יפגעו בילדים ולכן, מוטב לערוך הסכם שישביע את רצון שני הצדדים באמצעות עורך דין המתמחה בדיני משפחה.

מהי תביעת גירושין?

תביעת גירושין היא תביעה המוגשת ע"י אחד מבני הזוג על מנת לסיים את קשר הנישואין ולהתחיל בהליך הפרידה, כאשר בני הזוג לא הגיעו להסכמות ביניהם. הנושאים הנתונים במחלוקת יתבררו מול שופט/ת בבית המשפט לענייני משפחה. תביעה מסוג זה תהווה כמוצא אחרון, כאשר המחלוקות בין בני הזוג נותרו ללא פתרונות. ישנה אפשרות להגיש את תביעת הגירושין גם בבית הדין הרבני. בכל מקרה, אם קיבלתם תביעת גירושין, מומלץ כי תתייעצו ללא דיחוי, עם עורך דין לענייני משפחה אשר ייעץ ויכוון אתכם, כך תוכלו להגן על האינטרסים שלכם, לדרוש את המגיע לכם, ולא להיכנס למלחמות מיותרות ומתישות.

מהו מרוץ סמכויות בנושא הגירושין?

רבים סבורים, כי גבר אשר מקדים את אשתו בהגשת תביעת גירושין, עדיף כי יפנה אל בית הדין הרבני, אם מדובר על בני זוג יהודים. יחד עם זאת, כאשר האישה מקדימה את בעלה, עדיף כי תגיש תביעת גירושין, בערכאה אזרחית שהיא בית המשפט לענייני משפחה. זוהי ההגדרה למעשה לגבי מרוץ הסמכויות. על מנת לא להכליל או לבצע טעויות שיעלו ביוקר, מומלץ  לקבוע פגישת יעוץ עם עורך דין לענייני משפחה, יש לקבל את המידע היעיל ולהתנהל באמצעות עוה"ד.

מעוניינים בתביעת גירושין? 

חלוקת הרכוש בין בני הזוג, נקראת "איזון משאבים" ולכן בסעיף 7 לחוק בית המשפט לענייני משפחה קובע: "הליכי הביצוע בתובענה לאיזון משאבים בין בני הזוג או בתובענה לפירוק שיתוף בנכס של בני הזוג, יבוצעו ע"פ החלטת ביהמ"ש לענייני משפחה ובפיקוחו, זולת אם הורה בית המשפט על ביצועם, באמצעות לשכת ההוצאה לפועל, כך שביהמ"ש רשאי להורות על ביצועם בדרך אחרת, שנראית לו יעילה וצודקת בנסיבות העניין".

רוב עורכי הדין לדיני משפחה, ימליץ לאישה המעוניינת בגירושין, עוד לפני הגשת תביעה רכושית, לאסוף כמה שיותר מידע וכל מסמך לגבי הרכוש וההכנסות של התא המשפחתי, כך שעוה"ד יוכל לתכנן את התביעה לאור הנתונים. הימנעות מייעוץ משפטי של עו"ד עלול לגרום לנזק כספי גבוה. 

עשה ואל תעשה

דברו איתנו

מאד נרצה לשמוע ממכם, רק מלאו את הטופס מתחת ואנו נחזור אליכם בהקדם!