גביית חובות עורכי דין

תביעה כספית היא תביעה אזרחית. על התובע מוטל נטל ההוכחה בגין תביעתו באמצעות ראיות קבילות. בנוסף, על התובע לשכנע את בית המשפט כי הצדק עימו, כאשר ההסתברות להוכחת טענותיו היא מעל ל-50% באמצעות אסמכתאות שיביא עימו לבית המשפט. 

ריבית החוב תחושב בהתאם לגובהה של הקרן עד לגמר סילוק החוב. מי שיכול לסייע לכם בגבייה יעילה של החוב הוא עורך דין העוסק בגביית חובות, אשר יכול לעזור בגביית החוב, לפעמים אף לפני הפעלת הליכים משפטיים של הגשת תביעה.

יש לציין, כי גביית חובות, הוא הליך די מורכב ולכן, יש לפנות רק לעורכי דין המתמחים בהליך זה. עורך דין, בעל ניסיון רב בגביית חובות ובעל הסמכה לעסוק ולייצג בעולם המשפטי והוא פועל על פי חוקי המדינה וע"י וכלים משפטיים העומדים לרשותו.

התחלת גביית החוב באמצעות איתור החייב

גביית החוב תחל ע"י עורך דין גביית חובות בהליך איתור החייב. ראשית תאותר כתובת החייב במידה וכתובתו אינה זהה לכתובת שיש בידי הנושה. לאחר איתור החייב, באפשרות עוה"ד להגיע לידי פשרה עם החייב, כך שהנושה יחסוך זמן והוצאות נוספות כגון שכ"ט עורך דין, תשלום אגרות בבית משפט ועוד. במידה והליך הפשרה אשר נערך מחוץ לכותלי בית המשפט, לא יניב תוצאות, יש להמשיך באמצעות תביעה משפטית או הליכים בהוצאה לפועל.

הגשת  תביעת חוב לחברה או חייב 

במידה ובמסגרת הליכי הגבייה , מתברר כי חייב הנמצא בהליך של חדלות פירעון ושיקום כלכלי – תוגש ע"י עורך הדין המטפל תביעת חוב לממונה על חדלות פירעון. הוא זה אשר יוכל להכריע בתביעה ויצרף אותה לשאר תביעות הנושים. יש לציין, כי פירעון החוב, יהיה לפי סדר דין קדמת הנושים בתיק זה. היום חובות הפכו למכת מדינה. בגלל המצב הכלכלי השורר בישראל, ישנם מקרים רבים בהם ללא מעורבותם של עורכי דין העוסקים גביית חובות, תופעה זו מובילה בעלי עסקים רבים לבעיית תזרים מזומנים שחושבה באופן שגוי. הנזק הכלכלי הוא רב, כך שיש לפעול מהר לגביית החוב.

מדוע מומלץ לפנות לעורך דין לגביית חובות?

ככל שעובר הזמן, קשה יהיה לגבות חוב של חייב המתחמק מהתשלום. זו הסיבה, כי הגשת תביעה כספית שתוגש ע"י עו"ד  העוסק בגביית חובות חייבת להתבצע מהר ובזמן, כך יעלו הסיכויים להצלת את כספי התובע. ישנם עסקים המגישים תביעה כספית בגלל חשבוניות פתוחות  שלא שולמו. אם מדובר על תביעה שאינה עולה על סכום של 75,000 ₪, ניתן  להגיש אותה לבית המשפט.

עשה ואל תעשה

דברו איתנו

מאד נרצה לשמוע ממכם, רק מלאו את הטופס מתחת ואנו נחזור אליכם בהקדם!