רכישת דירה

רכישת דירה – כל המידע

רכישת דירה היא אחת מהרכישות היקרות בחייו של כל אדם. יש לבצע הרבה פעולות הקשורות בטרם מתחילים תהליך של רכישת דירה, כגון איתור הנכס הספציפי אותו מעוניינים לרכוש, בדיקת הנכס וכיו"ב. עורך הדין יבצע עבור הלקוח בדיקה מקיפה של הנכס וינסה למצוא ליקויים או חריגות בניה, על מנת שהעסקה לא תעלה ביוקר מאוחר יותר. לעורך דין מקרקעין, יש קשר עם מהנדסי בניין היכולים לבדוק באופן מקיף את הנכס על מנת שניתן יהיה להיות בטוחים כי הנכס אכן כשיר לרכישה. עורך הדין יוודא אם הנכס רשום בטאבו, אם קיימים צווי מניעה ועוד.

כך תמנעו עוגמת נפש ברכישת דירה

רוכש המתעניין ברכישת דירה, אינו מעוניין בהליכים משפטיים מול מוכר פרטי או קבלן. זו הסיבה שיש לבדוק את הדירה בכל ההיבטים שלה. על מנת לפתור את הסבל ועוגמת הנפש גם אם מדובר בדירה חדשה לחלוטין שאף פעם לא גרו בה, מומלץ לבצע בדיקות מקיפות. יש קבלנים בישראל אשר מעוניינים לחסוך בעלויות על מנת למקסם את רווחיהם והם עלולים לרכוש חומרי בנייה זולים, דבר שעשוי לגרום לבלאי מואץ ואפילו לסכנה ממשית של דיירי הנכס. אנו רגילים לבדוק רכב לפני רכישה כך שבדיקות מדוקדקות של נכס יקר כל כך נדרשות ומובנות.

בדיקת הדירה ברשם המשכונות

אם אדם מעוניין לרכוש דירה יד שנייה, על עו"ד מקרקעין לבדוק את הרישום של הדירה והזכויות בה, וכן חובות ושעבוד הנכס, הערות אזהרה, משכנתא, תיקי הוצאה לפועל ועוד. מלבד זאת, עוה"ד שמייצג את הקונים של הדירה, יבדוק ברשם המשכונות, כי כבר היו מקרים שהוסר שעבוד מדירה ואפילו בנסח הטאבו נמחק הרישום אבל לא נרשם ברשם המשכונות.

עריכת  חוזה על הנכס ותנאי התשלום

הדברים החשובים לגבי עריכת חוזה מכר של רכישת דירה הם תנאי התשלום, מועד הפינוי ואילו מיטלטלין יישארו בנכס. עוד פרט חשוב הוא מיסוי הנכס. עו"ד מקרקעין, בקיא גם במיסוי מקרקעין, כך שלפני הליך הרכישה  של הדירה בה אדם מעוניין,  הוא יחשב את המס שעליו לשלם ואם ניתן יהיה להוריד את המיסוי. באמצעות היכרות מעמיקה ונתוניו של הרוכש. אם ישנה משכנתא על הנכס, על המוכר לסלק את החוב ולנקות את הדירה משעבוד הבנק למשכנתאות.

עשה ואל תעשה

דברו איתנו

מאד נרצה לשמוע ממכם, רק מלאו את הטופס מתחת ואנו נחזור אליכם בהקדם!